Актуелно

Што е Корона вирус?

Адаптиравме социјална приказна за Корона вирусот со цел да се ублажат стравовите и вознемиреноста кои може да се појават кај децата со попреченост/ аутистичен спектар на нарушување поради превентивните мерки кои се преземаат и го менуваат секојдневното функционирање на детето.

Прочитај повеќе

Известување за запишување на ученици во прво одделение за учебната 2022/2023 година

Упис на првачиња во учебната 2022/2023 година во Основно Училиште со Ресурсен Центар „Д-р Златан Сремец“ - Скопје.

Прочитај повеќе

C2 Виртуелна мобилност во рамки на проектот „Справување со предизвикувачко однесување“ во Рига, Латвија

Во периодот од 16-18 февруари 2022 пет учесници од нашето училиште беа дел од виртуелен тренинг настан организиран од Основното училиште „Рига Валда Авотина“ од Латвија во склоп со Еразмус + КА229 проектот „Справување со предизвикувачко однесување“.