ЈАВЕН ОГЛАС за вработување на 200 стручни соработници - приправници - образовни асистенти за ученици со попреченост во основното образование

Јавен оглас за вработување на 200 образовни аситенти за ученици со попреченост за учебната 2022/2023 година.

Прочитај повеќе

Известување за запишување на ученици во прво одделение за учебната 2022/2023 година

Упис на првачиња во учебната 2022/2023 година во Основно Училиште со Ресурсен Центар „Д-р Златан Сремец“ - Скопје.

Прочитај повеќе

C3 Мобилност во рамки на проектот „Справување со предизвикувачко однесување“ во Братислава, Словачка

Во периодот од 28.03-02.04.2022 во Братислава Р.Словачка Институтот за професионална рехабилитација на лица со посебни потреби во Братислава (ИПР) беше домаќин на последната мобилност во рамки на Еразмус + проектот "Coping with students challenging behaviour " .