C3 Мобилност во рамки на проектот „Справување со предизвикувачко однесување“ во Братислава, Словачка

Во периодот од 28.03-02.04.2022 во Братислава Р.Словачка Институтот за професионална рехабилитација на лица со посебни потреби во Братислава (ИПР) беше домаќин на последната мобилност во рамки на Еразмус + проектот "Coping with students challenging behaviour " .

Прочитај повеќе

C2 Виртуелна мобилност во рамки на проектот „Справување со предизвикувачко однесување“ во Рига, Латвија

Во периодот од 16-18 февруари 2022 пет учесници од нашето училиште беа дел од виртуелен тренинг настан организиран од Основното училиште „Рига Валда Авотина“ од Латвија во склоп со Еразмус + КА229 проектот „Справување со предизвикувачко однесување“.

Прочитај повеќе

#ЕразмусДенови: Адаптирана пристапност за сите преку уметност

Одбележување на #ЕразмусДенови преку активности за учениците и наставниците на 15 октомври 2021!